Malatya Anadolu Lisesi Resmi Websitesi, Malatya Anadolu Lisesi ve Malatya hakkında en geniş, en sorunsuz ve en köklü platform.1999'dan beri (Malatya'nın en büyük) Türkiye'nin sayılı sitesinden 'en vefakâr' olanı.Yıllandıkça güzelleşen, sağlığa da gayet yararlı site.

1969/1970 Öğretim yılında Hayvan Sağlık memurları meslek Lisesi olarak hizmete giren okul,bina ve müştemilatı ile İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi olarak hizmet vermiştir. Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nün 06/08/1986 tarih ve 22065 sayılı onayları ile 1986/1987 Öğretim yılında dönemin (45.hükümet) Malatya millet vekili ve Milli Eğitim Bakanı sayın Metin EMİROĞLU tarafından Fen lisesi olarak eğitim-öğretime açılmıştır.

Kullanmakta olan yerleşke daha önce İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi olarak hizmet vermiştir. Bakanlık Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 06.08.1986 tarih ve 22065 sayılı onayları ile 1986–1987 Öğretim yılında Malatya Fen Lisesi olarak eğitim ve öğretime açılmıştır. Aynı zamanda kurucu müdür de olan Yahya ÖZKAN 1986–2005 yılları arasında görev yapmış olup 2005 yılında kendi isteği ile görevden ayrılmıştır. Okulun başarısının artırılması için okul idaresi, okul aile birliği ve tüm personel gayret göstermeye çalışmaktadır. 2005-2006 öğretim yılından itibaren okulda bir çok değişiklik yapılmıştır. Öğrenci kayıtlarından elde edilen gelirle, hem okula hem de pansiyonda modernizasyon calışmalari yapılmaya başlanmıştır.

Murat DÖNMEZ Okul Müdürü (Edebiyat) Murat KATI Müdür Yardımcısı (Tarih) Alpay A. GÜRSOY Müdür Baş Yardımcısı (Resim) Fikri DEMİRTAŞ Müdür Yardımcısı (Resim) İbrahim GÜRDAL Matematik Öğretmeni Yurdal SEVER Matematik Öğretmeni İlyas DAL Matematik Öğretmeni Seyit ÇETİN Matematik Öğretmeni Bekir İLHAN Matematik Öğretmeni Remzi ORHAN Kimya Öğretmeni İsmail MUTLU Kimya Öğretmeni ---------- Kimya Öğretmeni Abdullah EMİROĞLU Fizik Öğretmeni Alaaddin AYDOĞAN Fizik Öğretmeni Bülent KARAASLAN Fizik Öğretmeni --------------- Fizik Öğretmeni Mehmet DURGUNGÖZ Biyoloji Öğretmeni Şahamettin SELVİ Biyoloji Öğretmeni Ayşe SARAÇ Biyoloji Öğretmeni Cennet KALKAN İngilizce Öğretmeni Nurten ÇİNTUĞLU İngilizce Öğretmeni Fuat ERGENOĞLU İngilizce Öğretmeni Zafer OSMANAĞAOĞLU Tarih Öğretmeni Yunus CANPOLAT Tarih Öğretmeni Kamil YILDIRIM Coğrafya Öğretmeni Hikmet GÜNBATTI Edebiyat Öğretmeni Eyüp BARLAK Edebiyat Öğretmeni Ahmet GÜRBÜZ Edebiyat Öğretmeni Mustafa ÖZEV Din Kült. ve Ahl. Bil. Gülben KOÇER Rehber Öğretmen Ahmet KILIÇ Felsefe Öğretmeni Sadık ÇÖPATLAMAZ Beden E. Öğretmeni Nuriye AVŞAR Resim Öğretmeni Muharrem YILDIZ Bilgisayar Öğretmeni Saadet DAĞAŞAN Edebiyat Öğretmeni