Malatya Anadolu Lisesi Resmi Websitesi, Malatya Anadolu Lisesi ve Malatya hakkında en geniş, en sorunsuz ve en köklü platform.1999'dan beri (Malatya'nın en büyük) Türkiye'nin sayılı sitesinden 'en vefakâr' olanı.Yıllandıkça güzelleşen, sağlığa da gayet yararlı site.

Halil İbrahim DAŞÖZ (Malatya Valisi) 

1959 Osmaniye doğumlu olan Vali Halil İbrahim Daşöz; ilk, orta ve lise öğrenimini Osmaniye’de tamamladı. 1980 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden, 1994 yılında ise Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Memuriyet hayatına 1981 yılında Kastamonu Kaymakam adayı olarak başlayan Daşöz, Sarıcakaya ve Halfeti Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Daşöz, daha sonra İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında; Eğitim Daire Başkanlığında Şube Müdürü, Sivil Savunma Genel Müdürlüğü Daire Başkanı, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcısı ve 17 Ekim 1997 - 18 Ekim 1999 tarihleri arasında Mahalli İdareler Genel Müdürü olarak görev yaptı. 

Merkez teşkilatındaki görevleri süresince İçişleri Bakanlığınca yürütülen Kamu Yönetim Reformu ve Mahalli İdareler Reformu çalışmalarında yer alan Daşöz, Avrupa konseyi ve çeşitli uluslararası kuruluşların ilgili komite ve toplantılarına Bakanlık temsilcisi olarak katıldı. 

İngilizce bilen Vali Daşöz, 1990-1991 yıllarında Amerika Birleşik Devletlerinde bulundu. 

18 Ekim 1999 - 7 Şubat 2003 tarihleri arasında Isparta Valiliği görevinde bulunan Daşöz daha sonra 15 Şubat 2003 - 31 Ocak 2004 tarihleri arasında Adıyaman Valiliği yaptı. 

Adıyaman Valisi iken, önceki Valinin yargı kararı ile göreve iade edilmesi sonucunda Merkez Valiliğine atandı. 

İçişleri Bakanlığındaki Merkez Valiliği görevine ek olarak 1 Şubat 2005 tarihinde Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği görevini üstlenen Halil İbrahim Daşöz; evli ve 3 çocuk babası. 

21.01.2006 tarihi itibariyle ilimizdeki görevine başlamıştır.